Számos régebbi Mac teljesítménye fokozható drámaian, ha a gépben lévő lassabb meghajtókat, merevlemezes vagy Fusion Drive alapú hagyományos alkatrészeket modern szilárdtest meghajtóra, azaz SSD-re cseréljük.
Az Apple ezen a területen némileg nehézségeket görget a felhasználók elé, mivel az M.2 csatoló szabványnak egy eltérő megjelenését alkalmazzák, vagyis nem tudunk bármilyen SSD-t a gépekbe rakni. Ez ugyan kellemetlenség, hiszen így drágább a bővítés, ám előnye is van, ugyanis nem kerül a gépbe olyan meghajtó, amely nem tökéletesen kompatibilis.
A Blitz Micro e területre kínál áthidaló megoldást saját M.2 adaptere révén, amely garantáltan kompatibilis bármely Mac géppel, amely nagyjából 2013. vége óta megjelent, és már nem SATA alapú, hanem PCI Express alapú M.2 csatolót tartalmaz - fontos kiemelni, hogy penge típusú SSD volt 2013-as és néhány korábbi gépben is, de azok nem PCIe szabványúak, tehát azokhoz ez az adapter nem lesz használható. A Blitz Micro adaptere ugyan teljes mértékben kompatibilis a Mac gépek adott évjárat utáni modelljeivel, de vannak olyan SSD meghajtók, amelyek nem lettek optimalizálva a Mac alatt való használatra, melegszenek, nem alszanak el, stb. Éppen ezért az iJoe.hu a Crucial P1 SSD-t tesztelte ügyfelei számára, és nem csak meggyőző teljesítményt (950 MB/s olvasási és 1650 MB/s írási sebességet) érhetünk így el, de az energiatakarékos üzem révén a gép akkumulátor teljesítménye sem romlik, és a melegedés terén sem tapasztalunk drámai változást. A Crucial P1 sorozat firmware szinten támogatott, ennek köszönhetően nem tapasztalunk alvási, ébredési zavarokat, és natívan támogatottak olyan képességek is, mint a FileVault titkosítás vagy az APFS fájlrendszer.
A Blitz Micro adapter kialakítását tekintve úgy működik, hogy az SSD végére kell illesztenünk, tehát a Blitz egység illeszkedik az alaplapi csatlakozóba, a szabványos, szimmetrikus, M alakú M.2 SSD pedig a Blitz adapterbe kerül bele. A Crucial P1 SSD hossza úgy lett megalkotva, hogy a Blitz Micro adapter használata mellett beférjen a MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini és iMac gépek megfelelő foglalatába.
A MacBook Pro (Late 2013 vagy újabb, de maximum 2015-ös) és a MacBook Air (Mid 2013-2017) gyári meghajtóját tudjuk így kicserélni ilyen formán nagyobb és esetenként gyorsabb SSD-re. A hivatalosan támogatott típusok: MacBook Pro 13” Late 2013, Mid 2014, Early 2015; MacBook Pro 15” Late 2013, Mid 2014, Mid 2015; MacBook Air 11” Mid 2013, Early 2014, Early 2015; MacBook Air 13” Mid 2013, Early 2014, Early 2015, Mid 2017.
Emellett használható az adapter Mac mini 2014-es modellekkel is a penge típusú SSD-hely betöltésére, ám itt további szervizalkatrészre is szükség van.
A korábban piacon elérhető, széles körben kompatibilis Crucial P1 és P2 sorozatú meghajtók már kifutottak a gyártó kínálatából, és az újabb technológiás SSD-k tipikusan nem kompatibilisek a régebbi Mac gépekkel. Ez nem az adapter hibája, hanem az újabb NVMe szabványokat nem támogatják a régi alaplapok. A piacon még elérhető Samsung 960 és 970 SSD-k a tapasztalatok szerint működnek, így ezek beszerzésével érdemes megpróbálni az öreg Mac bővítését. (Az iJoe.hu kínálatában elérhető Crucial P3, P3 Plus, OWC Aura SSD-k az adapterrel nem működnek már együtt a régi Mac modellekben, így ezen SSD-ket erre a funkcióra nem ajánljuk.)
A Blitz Micro Apple M.2 > szabvány M.2 adaper megvásárolható az iJoe.hu-tól.