Az Apple számára a számítógép és az ember közötti kapcsolat a kezdetektől fogva nagyon fontos: az első egér megalkotása is azt célozta, hogy a rideg karakteres felületek helyett létrehozott grafikus felhasználói felületen kényelmesen és otthonosan tudjunk dolgozni, alkotni, szórakozni. Az egér a kezünk mozgását utánozza a digitális világban, az emberi kéz azonban sokkal több és aprólékosabb mozdulatra képes, mint a mozgás és nyomás (kattintás), így az Apple mérnökeit igen korán foglalkoztatni kezdte, mint lehetne létrehozni egy olyan felületet, amely az ujjat, esetleg az ujjakat követi, és azok mozdulatait digitalizálja.
A mobil számítógépek világában az ujjkövetők megjelenése a ’90-es években bontakozott ki, és különösebb forradalom nélkül értük el a kétezres évek első évtizedének végét. Az iPhone piacra kerülésével azonban megismertettük, hogy milyen fejlődést lát az Apple az ujjkövető számára: a rendkívül nagy felbontású, elképesztően precíz ujjkövető technológia, amely az iPhone készülékben megjelent, hamar átkerült a Mac gépekbe, és 2010-ben megjelent a Magic Trackpad nevű Bluetooth kapcsolatú külső ujjkövető, amely az asztali gépeken is elérhetővé tette az addig csak a MacBook Pro és MacBook Air termékvonalon elérhető képességeket.
Az újdonságok bemutatása azonban nem hagyta elkényelmesedni a fejlesztőket az Apple-nél. 2015-ben újszerű megoldás jelent meg a MacBook számítógépen: a Force Touch nevű technológia lényege, hogy nem csak a nyomást, bökést és húzást érzékeli, hanem a nyomás erejét is, ráadásul a felhasználónak rezgés formájában visszajelzést is ad az egyes műveletek esetén. Előbb a MacBook és a MacBook Pro 13”, majd a MacBook Pro 15” esetén is megjelent ez a képesség, míg végül egy teljesen újraalkotott külső ujjkövető, a Magic Trackpad 2 is megjelent a piacon.
A Magic Trackpad 3 minden téren a technika aktuális állását tükrözi, vagyis elmondható, hogy az Apple az összes befejezett fejlesztését integrálta a termékbe. A Bluetooth 4.0 szabványt alkalmazza az energiatakarékosság érdekében, így kíméletes a beépített lítiumionos akkumulátorhoz. Többé nincsen szükség tehát elemcserére, a ceruzaelemek világát eltárolhatjuk emlékeink között.
Az Apple által kifejlesztett és az iOS eszközök és az iPod modellek körében is alkalmazott Lightning kapcsolat révén nem csak a töltés hajtható végre praktikusan és bárhol, de a párosítás is egy pillanat alatt végbemegy. Nem szükséges többé a System Preferences / Rendszerbeállítások Bluetooth panelén megvárni, amíg az ujjkövető megjelenik: a Magic Trackpad 3 a Mac-hez USB-n csatlakoztatva azonnal párosodik a géphez, és a kábeles kapcsolatot leválasztva jelzi is a kapcsolatot, paramétereit pedig a System Preferences / Rendszerbeállítások program Trackpad felületén konfigurálhatjuk.
A Lightning kapcsolat azért nagyon praktikus, mert szinte mindenhol akad ilyen kábel - ha véletlenül idegen irodában használnánk a Magic Trackpad 3 készüléket, és az pont merülőben van, szinte biztos, hogy valakinél akad iPhone adatkábel kéznél.
Ráadásul az eszköz lapos hátoldalát kihasználva az Apple a Lightning konnektort a készülék hátoldalára helyezte, így tölthető a használatnak megfelelő állapotban, nem kell megfordítanunk. Ennek köszönhetően kábelen csatlakoztatva is tökéletesen használható marad, nem szakad meg a munkánk akkor sem, amikor éppen töltjük.
Az iMac felhasználók számára egyébként praktikus kiegészítő lehet a gép talpán elhelyezhető Mobee Magic Hub, amely révén a gép kikapcsolt állapotában, például éjjel is módunkban áll feltölteni az eszközeinket.
A Magic Trackpad 3 az első generációnál 29%-kal nagyobb felületet kínál, és több rétegű érzékelői révén bárhol kattintható. A többujjas kézmozdulatok (Multi-Touch) érzékelésének képessége mellett az érintés erősségét, a lenyomás mélységét is érzékeli (Force Touch), amely több alkalmazásban extra funkciókat biztosít. Alapanyagaiban elődjéhez hasonló: alumínium alapra üveg érzékelő réteg van építve. Ez biztosítja, hogy a termék évek alatt sem kopik el.
A termék fel van készítve arra az esetre is, ha magunkkal szeretnénk hordani - például munkahelyre vagy utazás során. Hátoldalán lévő kikapcsoló gombja révén deaktiválható, hogy alkalmas legyen a szállításra. Tömege mindössze 231 gramm. Területe 16 x 11,49 centiméter, vastagsága pedig 49 mm és 109 mm között alakul.
A Magic Trackpad 3 minden olyan Mac géppel kompatibilis, amely Bluetooth 4.0 szabványú, és fut rajta a macOS 10.11 vagy újabb operációs rendszer verzió. (A Mac gépeknél nagyjából 2012-től vált standarddá a Bluetooth 4.0 szabvány használata. Ennél régebbi gépek a Magic Trackpad 3 készülékkel való használatra nem alkalmasak vezeték nélkül.)
A Magic Trackpad 3 megvásárolható az iJoe.hu AAR szaküzlettől.
Összeköttetés a Magic Keyboard számbillentyűs termékkel