Az iPadOS operációs rendszer sokoldalú képességei révén az Apple számos hardveres kaput is megnyitott, hogy az iPad Air valóban olyan legyen, mint egy ultramobil számítógép. Függetlenül attól, hogy az ujjunkkal vezérelve tökéletesen használhatóak az iPad Air készülékek, bizonyos munkafolyamatokban praktikus lehet a klasszikus egérkurzor használata. E célra született meg a Magic Keyboard az iPad Pro és iPad Air modellekhez, amely nem csak billentyűzet és tok, hanem ujjkövetővel is kibővülő, az iPad Air készüléket valóban a levegőbe emelő kecses állvány is egyben!
A Magic Keyboard egy olyan Smart Connector csatlakozású megvilágított billentyűzetes tok, amely elől és hátul is védi a hozzá csatlakoztatott készüléket, és ujjkövetője révén az egérkurzor képességet is aktiválja az eszközön. Ráadásul kényelmesen állítható állvány is, amely kedvező pozíciókba helyezi az iPad Air kijelzőjét.
A Magic Keyboard révén az Apple számos régi adósságát törlesztette az iPad felhasználók számára: a háttérvilágítást sokan hiányolták a 70.000 Ft-nál is drágább Smart Keyboard Folio billentyűs tokból, így most belekerült a Magic Keyboard termékbe - igaz, jócskán a 70.000 Ft körüli árkategória fölött. A háttérvilágítás úgy működik, mint a mobil Mac gépek esetén: ha sötét van, a billentyűzet világítás finoman bekapcsol, és hófehér LED-fénnyel teszi láthatóvá a karaktereket. A funkció elegáns és szemet gyönyörködtető. Hasznossága pedig vitathatatlan, amikor sötétben kell gépelnünk, és legalább a kezdés vagy folytatás során jó látni egy támpontot még a vakon gépelők számára is!
A Magic Keyboard gombjai kemények, igazi billentyűzet élményük van, és nem puha és nyújtott kerek formájú gombokból áll a termék, hanem szögletes és kemény műanyag gombokból. A gombok egyébként feketék vagy hófehérek, kiválóan harmonizálva a tok színével.
A billentyűzet előtti részen üres sáv keletkezett, amelynek középső részébe illesztette az Apple az ujjkövetőt. Ez a MacBook Pro termékvonalhoz képest megmosolyognivalóan kicsi, ám a gyakorlat során tökéletesen elegendő az iPad Air modellekhez. Ha valakinek ez mégis kevés lenne, akkor egy Magic Trackpad 2 csatlakoztatásával az asztali Mac élményt is elérheti az iPadOS rendszeren!
A Magic Keyboard csatlakoztatásakor az iPadOS azonnal aktiválja az egérkurzort, amely kerek, nem pedig nyíl alakú. Az Apple emögé is helyezett filozófiát: az ős egérkurzor kerek volt, és nem nyíl. Csak a grafikus programok alakították nyíllá. Az iPadOS esetén már csak azért is kézenfekvő a kerek kurzor, hiszen az ujjunkat helyettesítjük így. Az ikonok érintésekor a tvOS rendszerben jellemző viselkedés valósul meg, vagyis az egérkurzor a tartalomtól függően képes eltérően viselkedni.
Érdemes szót ejteni a csatlakoztatásról is: az Apple a Smart Connector csatlakozót használja, amelynek előnye, hogy nem kell párosítani, nem kell tölteni a billentyűzetet, mivel annak tápellátását és adatkapcsolatát is a Smart Connector biztosítja. Ráadásul a Magic Keyboard esetén a tápellátás két irányú: a Magic Keyboard bal oldalán lett egy USB-C kapu, amelyen át tölthetjük az iPad Air készüléket.
Ez azért is nagyszerű, mert ha az állvány funkciót használjuk, akkor nem kell a levegőben lévő bal oldalon egy kábelnek lógnia a levegőben. Másrészt pedig az iPad Air USB-C kapujára másféle kiegészítőket csatlakoztathatunk, miközben a töltésről sem kell lemondani. Nyugodtan letölthetjük fényképeinket az USB-C SD-kártya olvasó segítségével, miközben a Magic Keyboard a Smart Connector kapun át tölti az iPad Air egységet.
A Magic Keyboard egyébként kényelmes gépelést nyújt a gombjai jóvoltából, amelyek mindössze egy milliméter utat tesznek meg. A billentyűzet gombjai teljes értékűek, kivéve a jobb oldalon lévő ékezetes karaktereket, amelyek felezett méretűek, mert így férnek el. Ez nem annyira szerencsés megoldás a vakon gépelők számára, hiszen gépeléskor az ü/ó, ő/ú és á/ű betűk közé üthetünk, és általában nem a jó gombot sikerül lenyomnunk. Tehát tanulást igényel, hogy ezen helyeken kisebb, vékonyabb billentyűk vannak, vagyis a vakon gépelésnél megszokott távolságot csökkenteni szükséges.
Érdemes megemlíteni az állvány funkciót is: az Apple elképesztően merevre alkotta a terméket. Azt gondolnánk, hogy egy törékeny dologról van szó, amire vigyázni kell, de a Magic Keyboard roppant erős, stabil, mozgatása erő kifejtését igényli. Ezáltal igen biztonságos a használata, és megtalálhatjuk azt a kényelmes szöget, ahonnan a legjobb nézni a kijelzőt, ugyanakkor a kijelző aljának nem kell az asztallappal egy magasságban lennie, hanem némileg magasabbról is indulhat, ezáltal kényelmet biztosítva a nyakunk számára. Mivel a kurzor révén nem kell a kijelzőt bökdösnünk, a stabilitás révén a készülék folyamatosan a kiválasztott szögben tud állni.
Fontos azonban kiemelni a Smart Keyboard Folio rajongói számára, hogy a Magic Keyboard nem fordítható hátra, tehát például ágyban háton fekve olvasáshoz le kell venni az iPad Air készüléket a billentyűzetről. A Magic Keyboard viszonylag nehéz is, tehát nem csak az iPad Air vastagságát, hanem annak tömegét is jelentősen növeli.
Mindezen paraméterek mellett a legközelebb juttatja az iPad Air modellt a mobil számítógéphez, így ha nem szeretnénk egy MacBook Pro modellt vásárolni, akkor hasonló árban egy iPad Air és a Magic Keyboard is összeállítható.
A Magic Keyboard minden USB-C kapuval szerelt iPad Air modellel kompatibilis, vagyis nem csak a legújabb szériát tudjuk összehozni vele, hanem az eggyel korábbi modelleket is, noha a kamera kivágás az aktuális sorozathoz van igazítva.