Apple Watch Ultra 2

Űrtechnológiai minőségű titánból készült korrózió­álló, rendkívül masszív tok, GPS és GSM képességgel, kifejezetten extrém körülményekhez.

Ár: bruttó 379 990 Ft


Az Apple a Huish Outdoors céggel együttműködve alkotta meg az Oceanic+ alkalmazását, amely az Apple Watch Ultra modellek számára elérhető, és a segítségével akár 40 méter mélységig merülő könnyűbúvárok azt az órát használhatják a mélység és vízhőmérséklet kijelzésére, amelyet a hétköznapokon a szárazföldön is a karjukon viselnek.

Az Oceanic+ a megszokott módon, egy iPhone-ra telepíthető kísérőalkalmazás segítségével kerül az Apple Watch Ultra készülékre. A nagy részletességű, széles tudású alkalmazás kvázi búvárkomputerként teszi funkcionálissá az Apple Watch Ultra karórát: előzetesen lehetővé teszi a merülési tervezést, merülés közben hasznos adatokat közöl, míg a merülés után sokoldalú információkkal látja el a felhasználót. 

„A Huish Outdoorsnál az a célunk, hogy kalandra tápláljuk az emberi szellemet” – mondja Mike Huish, a cég ügyvezetője. „Az Apple Watch Ultra Oceanic+ az egyik legnagyobb újítás, amely hosszú idő óta elérte a búváripart. Hozzáférhető, megosztható, jobb búvárélményt teremtünk mindenki számára.”

Amikor az 1950-es években az első búvárok tengerre szálltak, hogy felfedezzék a világ vizeinek mélységét, a búvárkomputerek még körülbelül 30 évnyi távolságra voltak. A '80-as és '90-es években sok profi búvár még mindig papíron tervezte meg a merülését. A Bühlmann dekompressziós algoritmus segítségével nyomon követték mélységüket és a vízben töltött időt, hogy biztonságosan lemerülhessenek a felszín alá anélkül, hogy testüket túlterhelnék nitrogénnel.

Napjainkra az Apple Watch Ultra teljes mértékben átalakítja ezt az élményt, és a szabadidős búvárok számára kényelmesebb, könnyebben hozzáférhető eszközt kínál úgy, hogy az Apple Watch készülékeken már ismert és kedvelt funkciók is elérhetőek maradnak a felhasználók számára.

„Már van egy társ, amely világos és aktuális információkat közöl a búvárokkal” – mondja Andrea Silvestri, a Huish Outdoors termékfejlesztésért és tervezésért felelős alelnöke, aki az Oceanic+ létrehozását vezette. Silvestri a víz alatt tesztelte az Oceanic+-t az órán, hogy készen álljon az alkalmazás a debütálásra.

Az Apple Watch Ultra intuitív felületének hála a búvárok a tevékenységükre, a hobbijukra koncentrálhatnak, nem kell bonyolult gombnyomásokkal bajlódniuk a víz alatt, mint számos búvárszámítógép esetén. „Az Apple Watch Ultra nagy, fényes Retina kijelzője, a kétmagos S8 SiP processzor képessége, a kompakt méret, a Digital Crown, a dedikált Action gomb, a jól megtervezett és a vízben is jól érzékelhető rezgő jelzések páratlan tudást és élményt nyújtanak a búvárkodásban” – mondja Silvestri.

A kitartó teljesítményre, felfedezésre és kalandra alkotott Apple Watch Ultra WR100 és EN 13319 szabvány szerinti megfelelőséggel is rendelkezik, amelyek a búvárkiegészítők nemzetközileg elismert paraméterezései. A 49 mm-es átlóval rendelkező kijelzőt övező titánház, a lapos, korund burkolatú kijelző a legnagyobb és legfényesebb Apple Watch megjelenítőt tárja elénk, ezáltal kiváló láthatóságot biztosítva a víz alatt akár 2000 nit fényerővel. Az Action gomb testre szabható, és az Oceanic+ alkalmazás elindítása mellett a merülés közbeni irány megjelölés pontjainak rögzítésére is használható. A gomb kialakítása révén nem csak szabad kézzel, hanem búvárruhában is könnyen megnyomható.

„Az egyik első célunk az volt, hogy megőrizzük az intuitív működést. Azok az emberek, akik tudják, hogyan kell használni az Apple Watch-ot, már tudják, hogyan kell használni ezt a búvárkomputert, mert egyszerű, általuk érthető formában közöl dolgokat.” - mondja Mike Huish, a Huish Outdoors cég névadója és ügyvezetője.

Silvestri a 90-es évek elejére emlékszik vissza, amikor megtervezte első búvárkomputerét. „A legtöbb búvárszámítógép hasonló algoritmust használ, de az embereknek alapvetően szükségük van egy tanulási folyamatra, hogy megértsék, mit közölnek az információk” – mondja. „Az egyik legforradalmibb dolog az új alkalmazásunkban a felhasználói felület: a színek, az animációk, egyetlen nyíllal, amely azt mondja, hogy „menj fel”, „menj le”, „állj” – ez a legegyszerűbb módja annak közvetítésének. információ."

„Egyik első célunk az volt, hogy intuitívak maradjunk” – mondja Mike Huish. „Azok az emberek, akik tudják, hogyan kell használni az Apple Watch-ot, már tudják, hogyan kell használni ezt a búvárkomputert, mert egyszerű, általuk érthető formátumban mond el dolgokat. A navigációs menük egyszerűek – a Digital Crown segítségével görgetve és az Action gombbal búvárkodás közben navigálhatunk és használhatjuk a búvárkomputer összes funkcióját.”

A merüléstervezőben a felhasználók beállíthatják a felszíni idejüket, mélységüket és gázmennyiségüket, az Oceanic+ pedig kiszámítja a No Deco (nem-dekompressziós) idejüket – ez a mérőszám a búvár időkorlátjának meghatározására szolgál egy bizonyos mélységben. A tervező integrálja a merülési feltételeket is, beleértve tengerek, óceánok esetén az árapályt, a víz hőmérsékletét, és még a közösségtől származó naprakész információkat is, például a láthatóságot és az áramlatokat. A merülés után a felhasználók automatikusan látják az adatokat – beleértve a GPS belépési és kilépési helyeket – az Apple Watch Ultra eszközön, valamint merülési profiljuk összefoglalóját. Az Oceanic+ iPhone alkalmazás áttekintő felülete további információkat tartalmaz, beleértve a be- és kilépési helyek térképét, valamint a mélység, a hőmérséklet emelkedési sebességének és a dekompressziós korlátnak grafikonjait.

Az Apple Watch Ultra Oceanic+ egyik legintuitívabb funkciója a rezgő visszacsatolás, a hardver és a szoftver tervezési bravúrja, amely lehetővé teszi, hogy az óra rezgések sorozatán keresztül a csuklóján figyelmeztesse a felhasználót, így a búvár érezheti az jelzéseket a víz alatt – még 7 mm vastag búvárruhán keresztül is.

Bár a rezgő visszacsatolás kényelmes, egyszerű funkció a mindennapi felhasználók számára, víz alatt, váratlan szerepet is játszik: átvágja a visszhangos hangok zaját.

„A hangterjedés a vízben sokkal erősebb, mint a levegőben” – magyarázza Silvestri. „Tehát ha valakivel búvárkodok, és a búvárkomputerünk hangot ad ki, nem igazán tudom felismerni, hogy az én hangjelzésem vagy az övé. Hangjelzést hallok, de nem tudom az irányt. Az Ultra hardveréhez tervezett rezgésekkel az élményt nagyon személyessé tettük; ez olyan, mint egy gyengéd bökés, hogy eligazítson."

Az Oceanic+ alkalmazás olyan számlapokat is kínál, amelyek egy pillantással fontos információkat és eszközöket juttatnak el a felhasználókhoz, beleértve a tilalmi időszakot, a felszíni időt, a merülési tervező gyors elérését, a merülési beállításokat, az aktuális emelkedést, a megengedett maximális emelkedést és a gyors hozzáférési gombot az alkalmazás felületére. A merülés tervezésétől az első beugráson át a szárazföldre való első visszalépésig a felhasználók nyomon követhetik és összehasonlíthatják merülésük részletét, és megoszthatják tapasztalataikat búvártársaikkal közvetlenül az alkalmazásból.

Kérjük meg bármelyik búvárt, hogy írja le, milyen érzés merülni, és sokan sokféle érzést osztanak meg velünk! Huish számára ez a lebegés és a teljes kikapcsolódás eleme. Silvestri ezt a meditáció állapotának nevezi: „Ez a te időd magadra – csak te és a leheleted, halakkal és fantasztikus környezettel körülvéve.”

Nick Hollis, a Huish Outdoors Oceanic márkamenedzsere, aki 10 éves korában okleveles búvár lett, az ismeretlenbe való merészkedés izgalmáról beszél. „A legizgalmasabb az, amikor először ereszkedünk le egy zátonyra vagy hajóroncsra – bármit tartogathat a mélység” – mondja. „Ha az ember szerencsés, láthat egy óriási manta ráját, egy pörölycáparajt vagy delfineket. Valójában minden alkalommal ismeretlen a kaland, amikor belecsobban az ember az óceánba.

Olivier Laguette, a Huish Outdoors marketingért felelős alelnöke a világűrbe való utazáshoz hasonlítja – „van egy súlytalanság és szabadság, ami a szárazföldön elérhetetlen.”

Az Oceanic+ célja, hogy segítsen mindenkinek, aki szeretne belemerülni a víz alatti világban váró kalandokba. Az alkalmazás az Apple Watch Ultra karórával együttműködve kezeli az óceán biztonságos felfedezéséhez szükséges összes összetett számítást, egyszerű, könnyen érthető jelzéseket és útmutatást kínálva merülés előtt, alatt és után.

Ez új fejezetet jelent a felfedezés évszázadában – a számítástechnika másfél évszázados fejlődésének vívmányai révén.

„A búvárkodás azon kevés sportok egyike, ahol a számítógép elengedhetetlen kellék” – mondja Silvestri. „Nem mindenki búvárkodik minden nap, de úgy gondoljuk, hogy az embereket képessé kell tennünk, hogy élvezzék a búvárkodást, a vízben eltöltött időt, és ezzel a természet iránti még nagyobb tisztelet kialakulását is elősegítjük. És tulajdonképpen ez a fő üzenet, visszatérve Jacques Cousteau 50 évvel ezelőtti gondolataihoz: Meg kell lovagolnunk ezt a hullámot; az embereket be kell vonzanunk a vizekbe.”

Az Oceanic+ hivatalos webhelye…

Az írás az Apple Newsroom felületén megjelent angol nyelvű tartalom alapján készült.