
Design és kijelző
Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max megjelenése nagyban hasonlít közvetlen elődjére, ám az Apple a sok-sok belső változtatás és a kamerarendszer átalakítása és az új mélylila (Deep Purple) szín bemutatása révén azért érezhető különbséget is megjelenít a korábbi generációkhoz képest.
Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max Super Retina XDR kijelzői 2.000.000:1 kontraszt arányú, 460 ppi képpont sűrűségű panelt kaptak. Ez 2556 x 1179 képpontos felbontást jelent az iPhone 14 Pro és 2796 x 1290 képpontos felbontást az iPhone 14 Pro Max esetén. (A rutinos felhasználóknak feltűnhet, hogy ezek némileg emelkedtek az iPhone 13 Pro szériához képest, vagyis az Apple valóban új panelt mutatott be.) A kijelző fénye is figyelemre méltó: tipikus maximális fényereje 1000 nit, de nagy dinamikatartományú mozgóképek megjelenítésekor akár 2000 nit fényerőre is képes. Ez nagyon erős beltéri fénynél is élvezhető megjelenést tesz lehetővé, és olyan kültéri körülmények között, amikor nincsen nagyon meleg, kültéren is kiemelkedő a fényerő. (A kültéri fényerő kapcsán fontos tudni, hogy a melegedésnél az iPhone elsőként a kijelzőn kezd el spórolni, így 42°-os melegben nem fogjuk látni akcióban a 2000 nites fényerőt.)

Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max modellekben mutatkozik be elsőként az a képesség, amely az Apple Watch esetén az ötödik szériától jelen van: a mindig bekapcsolt kijelző. Vagyis immáron nem csak akkor látunk tartalmat a készüléken, ha felemeljük vagy rábökünk, hanem visszavett fényerő mellett mindig láthatóak bizonyos információk.
Ezt a szoftveres képességet az Apple természetesen nem csak úgy oldotta meg, hogy az iOS megjelenít tartalmakat, hanem a ProMotion kijelző immáron a korábbi 24 Herz és 120 Herz közötti képfrissítés mellett akár 1 Herz képfrissítésre is képes visszavenni a tartalom újítását a kijelzőn, azaz másodpercenként csak egyszer rajzolódik újra a tartalom. Ez roppant energiatakarékos, de azt is jelenti, hogy az információk mindig frissek, és nem a percekkel korábbi állapotot látjuk, hanem maximum 1 másodpercesek a tartalmak a kijelzőn. Emellett el is sötétül a kijelző, hogy kevésbé világítva egyrészt ne zavarjon, másrészt pedig takarékos legyen. Az Apple azonban ez elsötétülést nem úgy oldotta meg, mint százból kilencvenkilenc gyártó tette volna, hanem figyelt arra, hogy az arcok tónusa megmaradjon a sötétített kijelzőn is, ha portré képeket használunk a háttérben.


Amikor egy weblapot vagy könyvet olvasunk, a képernyő frissítés akár 10 Herzre leesik. Amikor azonban játszunk vagy szöveget görgetünk, a frissítési ráta felfut akár 120 Herzre is. Ennek köszönhetően hihetetlenül gyors és válaszkész a kijelző, valóban késés nélküli az élmény. Az iOS teljes körű támogatást nyújt a ProMotion technológiához, hogy az élmény páratlanul folyékony és sima legyen.
Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max készülék kijelzője is támogatja a szokásos Apple extrákat: a True Tone kijelző jóvoltából a háttérfényhez igazodik a fehéregyensúly, ezáltal egészségesebbé válik az alvásunk, mert a kijelző nem bombázza a szemünket hideg fényekkel, és nem hiszi azt az agyunk, hogy napfényt lát. Ez a funkció különösen előnyös azok számára, akik késő este még aktívan használják az iPhone készüléket üzenetváltásra, filmnézésre, Apple Books könyvek olvasására.

A frissítés frekvenciája azt jelenti, hogy másodpercenként hányszor rajzolódik újra a kijelző tartalma. Vagyis 10 Herz esetén ez csak tízszer történik meg, de 120 Herz esetén százhúsz alkalommal másodpercenként. Az alacsonyabb frekvencia természetesen kisebb fogyasztást is jelent, illetve a kijelző várható élettartamát is növeli.

Az üvegeket gyártó amerikai Corning cég a már védjegynek számító ellenállóságot nyújtja: a Ceramic Shield, azaz magyarul kerámiapajzs marketing nevű megoldás egy nano méretű réteg az üveg felületén. A speciális kristályszerkezet védi és ellenállóbbá teszi az üveg felületét, így a kijelzőre ejtésnél keményebb az ütődésekkel szemben, illetve általánosan jobban reagál a karcolásokra. (Ettől függetlenül be tud törni és meg tud karcolódni, tehát érdemes vigyázni rá.)
A dupla ioncserés eljárás révén az üveg felülete a miniatűr karcoknál az eredeti helyzetébe rendeződik vissza, vagyis a karcok képesek eltűnni, mint a modernebb fóliáknál - ez a gyakorlatban természetesen a mikrókarcokra vonatkozik, nem a mély vágásokra.
Továbbra sem érdemes dobálni a készüléket, és a rozsdamentes acél keretről érdemes tudni, hogy akár zsebben is jól össze tud karcolódni, ahogyan az Apple átlátszó polikarbonát tokjaiban is nyomot hagynak rajta a porszemek.

5G - A terjedő gyors mobilinternet szabvány
Az iPhone 14 sorozat még szélesebb körben és egyre nagyobb lefedettséggel támogatja azt a fajta mobilinternet technológiát, amely valóban képes akár gyors otthoni vagy nyilvános WiFi szintű adatátviteli sebességet biztosítani. Természetesen ehhez lefedettség szükséges, illetve fontos kiemelni, hogy az Amerikai Egyesült Államokban kiépített mmWave technológia a világ más régióiban nem jellemző, tehát az elméleti csúcssebességektől a gyakorlatban általában elmarad az elérés sebessége.

Mindettől függetlenül az Apple szoftveresen és hardveresen úgy alkotta meg az 5G képességet, hogy az maximálisan kiaknázza a szolgáltató nyújtotta lehetőségeket, illetve ahol csak 4G elérhető, ott visszaessen az alacsonyabb fogyasztású LTE hálózatra, és ne merítse feleslegesen a készüléket a nagyobb fogyasztású 5G hardver használatával. Az iOS arra is ügyel, hogy az önműködő frissítések során ne használjon 5G-t, csak LTE-t, ezzel is kímélve az akkumulátort. Míg a FaceTime hívások és a TV tartalmak letöltésekor igyekszik a legnagyobb sávszélességet elérni.
Elő- és hátlapi kamera technológia és LiDAR
Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max még tovább fejlesztette elődje kamera technológiáját, mégpedig a már kialakított megoldások finomításával, továbbfejlesztésével, illetve az iPad Pro modellekben és az iPhone 12 Pro szériában bemutatott LiDAR távolságmérő alkalmazásával, amelyet többek között a fényképezés terén is kiaknáz a rendszer.
A kijelző nyújtotta egységet csupán egy vékonyka sáv töri meg, amely a korábbi szériákhoz képest immáron nem belóg a készülék felső szélétől, hanem egy pirula alakjában található meg a kijelző felső részén, és onnan az iOS számos funkciójába beleolvad. Az Apple ezt a területet Dynamic Island, azaz Dinamikus Sziget márkanévvel illette. Itt minden idők legösszetettebb kamera technológiája kapott helyet: az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max készülék immáron megszokott, az iPhone X modellekben bemutatott azonosítási mechanizmusa az arcképünk alapján működik, a Face ID nevű technológia segítségével.

Az Apple számára a biztonság és a kényelem egyaránt kiemelten fontos területek a készülékek használata kapcsán. A két fogalom azonban gyakorta szembehelyezkedik egymással: a jelszavak alkalmazása egyáltalán nem kényelmes, a biztonságunk szempontjából azonban elengedhetetlenek. Mi sem kényelmesebb, mint ha nem kell jelszavakat használnunk? Az Apple volt az első cég, amely villámgyorsan működő ujjlenyomat alapú azonosítást tett lehetővé, a több évig fejlesztett, maszkmesterek bevonásával tesztelt TrueDepth kamerarendszer segítségével pedig az arcunk alapján képes azonosítani a rendszer.
A Face ID azonosítás előnye, hogy a gépi tanulás jóvoltából folyamatosan fejlődik, így ha szakállat növeszünk vagy sálat veszünk fel, akkor is tökéletesen azonosít a mechanizmus. Köszönhetően a TrueDepth kamera működési mechanizmusának az azonosítás sötétben is jól működik: a kamerarendszer 30.000 önálló pontot készít az arcunkról, és ez alapján képes azonosítani. Ennek köszönhetően egymillió az egyhez az esélye, hogy valamilyen illetéktelen személy fel tudja nyitni a telefont - ilyen eséllyel van szinte tökéletes hasonmásunk a világban.

Az arckép alapú hitelesítési megoldás akkor működik, ha rápillantunk a telefonra, vagyis nem kell attól rettegni, hogy valaki álmunkban felénk tartja a telefont, és hozzáfér a bizalmas anyagainkhoz. A Face ID természetesen nem csak a készülék zárolásának feloldására alkalmas, hanem a vásárlások során is használhatjuk - egyetlen pillantással jóváhagyhatunk egy App Store letöltést, illetve természetesen Apple Pay fizetésre is alkalmas.
Az előoldali kamera mellett természetesen a készülék hátoldalán lévő professzionális kamerarendszer mozgatja meg leginkább a felhasználók fantáziáját, hiszen az Apple ezt a területet fejleszti talán a legintenzívebben.
A készülékek hátoldalán három kamera, egy széles látószögű, egy ultraszéles látószögű és egy telefotó kamera található, valamint kiegészülnek egy LiDAR szkennerrel, amely lézeres távolságmérésre szolgál.

Az iPhone 14 Pro széria esetén mindegyik kamera, így az előoldali kamera és a hátoldali telefotó kamera, széles látószögű és ultraszéles látószögű kamera is képes éjjeli módban fényképezni: a processzor elképesztő számítási teljesítménye révén az aktuális látvány révén készült fényképeket az eszköz összerakja, így a fényerő értékek összeadódnak, vagyis látványos fotó jön létre nagyon alacsony megvilágítás esetén is.
E területen a LiDAR is bekapcsolódik a műveletbe, ugyanis például alacsony fényerőnél készített portréfotók esetén nem a processzor elemzi a kép témájának távolságát, hanem a LiDAR adatokkal kerül összevetésre a fényképező által látott kép, így már gyenge fényben is tudunk látványos portrékat készíteni. A LiDAR révén az önműködő élesítés (autofocus) hatszor gyorsabb, mint az iPhone 11 sorozatnál volt.
Az iPhone 14 Pro sorozat nagyobb méretű érzékelőkkel és képpontokkal rendelkezik: a 47%-kal nagyobb méretű szenzor ráadásul képes elmozdulni a stabilitás érdekében, tehát nem csak a lencse képes mozdulni a stabil kép érdekében, hanem a szenzor is meg tud mozdulni. (Ez korábban csak a legnagyobb modell sajátossága volt, de az iPhone 14 széria esetén már a teljes termékvonal rendelkezik ezzel a tudással.)

A fényképezés mellett az Apple a mozgóképek terén is fejlesztett a kamerarendszeren: ennek révén például 10-bites színmélységű, Dolby Vision minőségi kategóriájú felvételeket készíthetünk. A hangzatos márkanév nagyobb színmélységet, árnyalatokban gazdagabb felvételt jelent, amelyet az iPhone 14 Pro megnövelt teljesítmény tesz lehetővé.
Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max esetén hatszoros zoom tartományt (2x ultraszéles látószög, 3x optikai közelítés) fed le a kamerarendszer.
A kamerákról és a képalkotásról bővebben egy külön oldalon készítettünk összefoglalót…
A16 Bionic - A mobil iparág leggyorsabb processzora - folyamatosan
Az Apple A-sorozatú processzorai elképesztő teljesítmények elérésére váltak képessé az évek alatt, miközben energiatakarékosságuk egyre javult. Az Apple az ARM (Advanced RISC Machine) architektúra alkalmazásával visszatért a RISC processzorok világába, amely a Mac teljesítmény fölényét biztosított a kilencvenes évek végétől. Az elképesztő fejlesztési ütem jóvoltából a processzorok évről évre jelentős többlet teljesítményt nyújtottak úgy, hogy közben alkalmasak maradtak a mobil eszközökben való, természetesen aktív hűtéstől mentes felhasználásra. Az A16 Bionic az Apple legelső processzora, amely 4 nanométeres tranzisztorokat alkalmaz.

Az iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max modellekben lévő A16 Bionic processzor elődjéhez hasonlóan hatmagos: két nagy teljesítményű és négy nagy hatékonyságú maggal rendelkezik. A két előbbi akkor aktív, ha kiugró számítási igényű feladatokat kell elvégezni, míg a négy utóbbi dolgozik minden más esetben, amikor kiegyensúlyozott teljesítmény szükséges energiatakarékos üzemelés mellett. Az iOS páratlan intelligenciája, illetve a hardver és az operációs rendszer tökéletes együttműködésének eredménye, hogy az erőforrások ideálisan vannak kiaknázva, így nem merül drámai mértékben a készülék akkor sem, ha aktívan használjuk azt. Számos olyan feladat pedig, amely erőforrás igényes, kifejezetten akkor fut le, amikor nem használjuk a készüléket, és az töltőre van csatlakoztatva - például a Photos / Fotók elemzései, emlékek generálása, arcfelismerés is ilyenkor zajlik le.
Az A16 Bionic processzor 64-bites, úgynevezett System-on-Chip (SoC) megoldás, amelyet az Apple saját mérnökei terveztek kimondottan a cég mobil eszközeibe. A processzor az Apple legelső olyan megoldása, amely 4 nanométeres tranzisztorokat tartalmaz, amelynek méreteinél valóban atom szintű megoldásokról beszélhetünk. Ez azt jelenti, hogy 11,8 milliárd darab tranzisztort tartalmaz az A16 Bionic CPU. A processzor része a grafikus megjelenítést koordináló chip, a GPU, amely továbbra is 5 magos, ezáltal lényegesen hatékonyabb, mint - az Apple megfogalmazása szerint - bármely okostelefon chip a piacon. Többek között ez a kulcsa az olyan vizuális tartalmak megjelenítésének, mint a kibővített valóság, amikor a valós, kamera által látott térbe virtuálisan tárgyakat, tartalmakat helyezünk el. De számít a GPU teljesítmény például a kamerák Filmszerű mód / Cinematic Mode funkciójának használatakor, vagy éppen a fényképek elemzése során.

Az A16 Bionic processzornak kiemelten fontos része a korábbi generációk tapasztalatai nyomán tovább fejlesztett neurális motor, amely gyakorlatilag egy segédprocesszor a processzoron belül. A Neural Engine az A16 Bionic esetén a korábbival azonos 16-magos lett. Ez a segédprocesszor vezérli a kamerákat, segíti a kibővített valóság alkalmazások tájékozódását, azonosítja a Face ID működéséhez az arcunkat, és számos egyéb területen egészíti ki a rendszer tudását.

Az A16 Bionic processzor és az iOS 16 operációs rendszer még több területen épít a gépi tanulásra, amelynek hardver oldalát a processzor két új gépi tanulás motorja segíti - teljesítményük tudományos mértékű: több mint tizenhétezer-milliárd számítást képesek elvégezni másodpercenként. (Igen, 17 billió műveletet, amelyet például a Camera / Kamera alkalmazás használ a Deep Fusion technológia alkalmazásakor fényképezésnél.)
A gépi tanulás révén az előoldali TrueDepth kamera adatai alapján folyamatosan frissül az arcunkról készült kép, vagyis javul, gyorsul a felismerés. De olyan területen is segít a gépi tanulás, mint az akkumulátor kíméletes töltése: az iOS 13 új funkciója volt, amely az iOS 16-ben is finomodott, hogy megtanulja a telefonunk töltési szokásait, és ha azt tapasztalja, hogy például éjjel folyamatosan töltőn hagyjuk az eszközt, akkor abban az időszakban lassan tölti az akkut, hogy kíméletesebb legyen hozzá, növelje az élettartamát.
A gépi tanulást a Core ML 3 technológia segíti, amely nyomán a processzor automatikusan a gépi tanulási motorokhoz küldi a számukra értékes információkat, és innen kerülnek azok a processzorhoz, a grafikus processzorhoz vagy a neurális motorhoz továbbításra.
Az Apple egyébként a fejlesztők számára operációs rendszer szinten lehetőséget ad ezen hardveres tudás hatékonya kiaknázásához, így felhasználói alkalmazások és játékok egész sora él ezzel a tudással. Az iOS a legnagyobb kibővített valóság platform minden területen.

Az iPhone 14 Pro és az iPhone 14 Pro Max számára a processzor ereje teszi lehetővé, hogy a teljesítmény növekedés révén megjelenhetett a Smart HDR 4 technológia, amely még okosabban képes az ellenfényes képeket részletgazdag módon, információ vesztés nélkül megörökíteni úgy, hogy a kamera sok-sok eltérő beállítással rögzített képét a processzor elemzi, és kombinálja a végeredményben. Ez a képesség volt szükséges ahhoz, hogy az iPhone 14 Pro széria képes legyen Dolby Vision minőségű felvételeket létrehozni: ezek az átlagos színmennyiségnél 60x több árnyalatot képesek rögzíteni, ezáltal lényegesen gazdagabb, élethűbb, élénkebb színképet kapunk. A Dolby Vision felvételek a szokásos 8-bites kódolás helyett 10-bites színmélységet alkalmaznak, ezáltal 700 millió színárnyalatot képesek rögzíteni.
Az A16 Bionic chip kiemelkedő teljesítménye az alapja a mozgókép rögzítési újításoknak is, mint a ProRes formátum támogatása, amely rendkívül erőforrás igényes funkció. Illetve a processzor a kulcsa a Cinematic Mode / Filmszerű mód támogatásának is: a mozgóképeken utólag állítható Bokeh effektus már az állóképeknél is bámulatos paraméter volt, ám ez a páratlan hardver a kezünkben immáron a mozgóképeknél is tud ilyen szolgáltatást, megnyitva számos kreatív kaput a többszereplős felvételek készítése során.


MagSafe - Az Apple forradalmasítja a vezeték nélküli töltést
Az iPhone 8 óta az Apple telefonjait lehetőség van a Qi szabvány szerint vezeték nélkül tölteni. Ez a rendkívül népszerű töltési megoldás azonban hagyományosan lassabb, mint a vezetékes töltés - egyrészt azért, mert az Apple 7,5 Wattban korlátozza a töltésfelvételt, másrészt azért, mert ha nem tökéletes az illeszkedés a tekercs és a töltő között, akkor a töltés hatékonysága látványosan lecsökken. Ez a lassú töltés egyébként az akkumulátornak általában kedvező, de ha gyorsan szeretnénk életet lehelni a telefonunkba, akkor kevésbé szerencsés.
Az Apple felismerte az itt rejlő piaci űrt, és egy régebbi márkanevét leporolva egészen más szerepben is bemutatta a MagSafe kiegészítők sorát. Az iPhone hátlapjába vékony mágnesezhető fémlapokat helyezett, amelyek egyrészt a cég saját MagSafe alapú vezeték nélküli töltőkábelével is összebarátkozik, másrészt külső gyártók számára is nyitva áll a fejlesztés lehetősége ilyen töltő megoldások alkotására. A mágneses kapcsolat révén a töltés a leghatékonyabb, ami elérhető, hiszen a tekercs pontosan a töltő fölé kerül, így a vezeték nélküli áram átvitel a legtökéletesebben zajlik - az Apple saját eszközeivel akár 15 Watt teljesítménnyel, más gyártók kínálatából pedig továbbra is 7,5 Watt teljesítménnyel.
A MagSafe képességet nem csak töltők, hanem tokok és saját kis kártyatartós bőrtok is kiaknázza, az Apple egy egész termékkört épített a márkanév köré.
MagSafe kapcsolattal rendelkező külső akkumulátor az Apple-től


Életmentő funkciók - Ütközés érzékelés és műholdas segélyhívás
Az Apple az iPhone 14 szériánál mutatott be több olyan funkciót, amelyek életvédelmi jelentőségűek, és amelyeket teljes csendben fejlesztettek ki az elmúlt évek alatt.
A készülékekben számos érzékelő található, így megannyi információt kapnak arról, hogy éppen mit csinálunk, mi történik velünk. Az iPhone érzékeli, ha elfordulunk, ha zajban vagyunk vagy ha megálltunk. Ezen tudást ötvözte az Apple a processzorában rejlő gépi tanulás motor lehetőségeivel, és alkotott meg egy olyan funkciót, amelyet remélhetőleg sosem próbálunk ki: az ütközés érzékelést.
Az autóbalesetek egy jelentős része nem több jármű között zajlik, hanem akár teljesen távoli külterületen. Egy átfutó vad, egy csúszós útszakasz vagy éppen a vezetés közben elbóbiskolás komoly bajokat idézhet elő, és ilyen helyeken előfordulhat, hogy percekig vagy még tovább nem érzékeli senki sem, hogy baj történt, mert nem járnak arra sokan.

Az iPhone 14 gyorsulásmérője képes érzékelni az erőhatásokat akár 256 G értékig. Ilyen nagy erejű lassulási erő hat egy balesetnél, amikor a jármű hirtelen megáll. Hasonlóképpen a giroszkóp is hozzájárul az érzékeléshez, mert a hirtelen irányváltozást érzékelve képes feltételezni, hogy valami baj történt a jármű haladásakor. A zárt járműben megváltozik a nyomás, ha a légzsák kinyílik, hiszen ugyanakkora térben egy nagy méretű léggömb fújódik fel, így az iPhone barométere képes azonosítani a légzsák nyílását. Továbbá a belső mikrofon azt is meghallja, ha rendkívüli hanghatás történik - a mikrofon természetesen nem küldi el a hangokat sehová sem, hanem helyben, a Neural Engine képes feldolgozni a hallottakat.
Az Apple ezen hardveres és szoftveres komponenseket évekig finomította több ezer amerikai baleseti esemény elemzésével, illetve laboratóriumi és kültéri tesztek során szimulált balesetekkel. A cég egymillió órányi tesztanyagot dolgozott bele a funkcióba, amely révén baleset esetén az iPhone előbb jelez, és ha nem jelzünk vissza, hogy jól vagyunk, akkor automatikusan segélyhívást kezdeményez, illetve értesíti a megadott vészhelyzeti kapcsolatainkat.
Hasonlóan komoly fejlesztési tudás van a műholdas segélykérési lehetőségben, amely egyelőre elméletben létezik, bevezetése az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában indul meg, így Európában akár csak évek múltán válhat elérhetővé. A funkció lényege, hogy az iPhone képes érzékelni, hogy merre halad fölöttünk egy műhold, és annak irányát segít megtartani a rövid segélykérő üzenet elküldéséhez. Ennek akkor van haszna, ha olyan helyen ér a baj, ahol nincsen térerő, és más módon nem tudunk segítséget kérni.
Ilyenkor az iPhone egyrészt segít a felhasználónak úgy tartani a telefont, hogy a fejünk felett elhaladó műholddal a legideálisabb legyen a kapcsolat, vagyis ideális legyen a rátátás, amíg az üzenetet elküldjük, másrészt előzetesen elindít olyan alapvető információkat, mint a felhasználó bizonyos adatai, pontos pozíciója, amelyek a segélykérő szervek számára relevánsak.
Az Emergency SOS funkció a bevezetése alatt 2 évig ingyenesen használható minden iPhone 14 szériás modellhez. A funkció Magyarországon még nem érhető el.
Részletes technikai paraméterek
Kijelzők:
• iPhone 14 Pro: Super Retina XDR-kijelző ProMotion technológiával, 6,1 hüvelykes képátlójú, teljes előlapot kitöltő OLED-kijelző, 2556 x 1179 képpontos felbontás, 460 ppi képpontsűrűség
• iPhone 14 Pro Max: Super Retina XDR-kijelző ProMotion technológiával, 6,7 hüvelykes képátlójú, teljes előlapot kitöltő OLED‑kijelző, 2796 x 1290 képpontos felbontás, 460 ppi képpontsűrűség
• Mindkét típus:
Akár 120 Hz-es adaptív frissítési gyakoriságot biztosító ProMotion technológia, HDR‑kijelző, True Tone technológia, széles színtartomány (P3), haptikus érintés, 2.000.000:1 kontrasztarány (tipikus), 1000 nites maximális fényerő (tipikus), 2000 nites maximális fényerő (HDR)
FIGYELEM! A nyári hőségben a készülék saját túlmelegedésének elkerülése érdekében a fényerőt drámai mértékben visszaveszi. Ilyenkor a tipikus fényerőnek töredékét biztosítja, amely a tűző nyári napon jelentősen ronthatja a kijelző tartalom érzékelését.
Ceramic Shield előlap, texturált matt üveg hátlap, rozsdamentes acéllal megerősített borítás
Színek: asztrofekete, arany, ezüstszürke, mélylila
Processzor: A16 Bionic chip, 6 magos CPU 2 nagy teljesítményű és 4 energiahatékony maggal, 5 magos GPU, 16 magos Neural Engine gépi tanulást segítő motor
Kamerák:
48 megapixeles hátoldali széles látószögű főkamera, 12 megapixeles ultraszéles látószögű és 12 megapixeles telefotókamera
Telefotókamera: ƒ/2,8-as fényrekesz
Széles látószögű kamera: ƒ/1,78‑as fényrekesz
Ultraszéles látószögű kamera: ƒ/1,78‑as fényrekesz, 120°‑os látószög
Háromszoros fix optikai zoom közelítéshez (3x), kétszeres optikai zoom a látószög tágításához (0,5x), hatszoros optikai zoom-tartomány, 2x-es közelítés a 48 megapixeles kép közepéből történő 12 megapixeles kép kivágásával
Éjszakai módú portrék a LiDAR-szkennerrel
Portré mód bokeh effektussal és mélységállítással
Portrémegvilágítás hat effektussal (Természetes fény, Stúdiófény, Kontúrfény, Színpadi fény, Monó színpadi fény, Monó high-key fény)
Dupla optikai képstabilizálás (széles látószögű és telefotókamera)
Szenzormozgatásos optikai képstabilizálás (széles látószögű kamera)
Hattagú objektív (telefotó és ultraszéles látószögű); héttagú objektív (széles látószögű)
True Tone vaku lassított szinkronizálással
Panorámaképek (akár 63 megapixeles felbontásban)
Zafírkristály objektívvédő
Focus Pixels technológia az összes képponton (széles látószögű kamera)
Éjszakai mód
Deep Fusion
Smart HDR 4
Fotografikus stílusok
Makrofotózás
Apple ProRAW, 48 MP Apple ProRAW
Széles skálájú színrögzítés fotókhoz és Live Photo képekhez
Lencsekorrekció (ultraszéles látószögű kamera)
Fejlett vörösszem-korrekció
Fényképek geocímkézése
Automatikus képstabilizálás
Sorozatfelvételek
Rögzítési képformátumok: HEIF és JPEG

iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max
Filmszerű mód (Cinematic mode) kis mélységélességű videók rögzítéséhez (4K, 2160p, 30 képkocka/másodperc)
HDR-videók rögzítése Dolby Vision technológiával akár 4K-s felbontásban, 60 képkocka/s sűrűséggel
4K-s videofelvétel (24, 25, 30 vagy 60 képkocka/s sebességgel)
1080p felbontású HD-videofelvétel (25, 30 vagy 60 képkocka/s sebességgel)
720p felbontású videofelvétel (30 képkocka/s sebességgel)
ProRes-videofelvétel akár 4K felbontásban és 30 képkocka/s sebességgel (128 GB‑os tároló esetén 1080p felbontásban és 30 képkocka/s sebességgel)
Videofelvételek dupla optikai képstabilizálása (széles látószögű és telefotókamera)
Videofelvételek szenzormozgatásos optikai képstabilizálása (széles látószögű kamera)
Háromszoros optikai zoom nagyításhoz, kétszeres optikai zoom kicsinyítéshez, hatszoros optikaizoom-tartomány
Hangzoom
True Tone vaku
QuickTake-videók
Lassított videók támogatása (1080p felbontás 120 vagy 240 képkocka/s sebességgel)
Time-lapse-videók képstabilizálással
Time-lapse-videók éjszakai módban
Moziminőségű videostabilizálás (4K, 1080p és 720p felbontásban)
Folyamatos automatikus élességállítás videofelvétel közben
8 megapixeles fényképek készítése 4K‑s videó rögzítése közben
Nagyítás lejátszás közben
Rögzítési videoformátumok: HEVC és H.264
Sztereó hangfelvétel
TrueDepth előoldali kamera
12 megapixeles kamera
ƒ/1,9-es fényrekesz
Portré mód továbbfejlesztett bokeh effekttel és mélységállítással
Portrémegvilágítás hat effekttel (Természetes fény, Stúdiófény, Kontúrfény, Színpadi fény, Monó színpadi fény, Monó high-key fény)
Animoji és Memoji
Éjszakai mód
Deep Fusion
Smart HDR 4
Fotografikus stílusok
Apple ProRAW
Filmszerű mód kis mélységélességű videók rögzítéséhez (4k, 2160p, 30 képkocka/s)
HDR-videók rögzítése Dolby Vision technológiával akár 4K-s felbontásban, 60 képkocka/s sebességgel
4K-s videofelvétel (24, 25, 30 vagy 60 képkocka/s sebességgel)
1080p felbontású HD-videofelvétel (25, 30 vagy 60 képkocka/s sebességgel)
ProRes-videofelvétel akár 4K felbontásban és 30 képkocka/s sebességgel (128 GB‑os tároló esetén 1080p felbontásban és 30 képkocka/s sebességgel)*
Lassított videók támogatása (1080p felbontás 120 képkocka/s sebességgel)
Time-lapse-videók képstabilizálással
Time-lapse-videók Éjszakai módban
Moziminőségű videostabilizálás (4K, 1080p és 720p felbontásban)
QuickTake-videók
Széles skálájú színrögzítés fotókhoz és Live Photo képekhez
Lencsekorrekció
Retina Flash vaku
Automatikus képstabilizálás
Sorozatfelvételek
Face ID
Arcfelismerés a TrueDepth kamerával
Face ID-alapú fizetés üzletekben, alkalmazásokban és a weben az iPhone‑nal
Fizetés az Apple Payjel Macen indított vásárlásoknál
Vezeték nélküli kapcsolatok
Wi‑Fi 6 (802.11ax) 2x2-es MIMO-támogatással
Bluetooth 5.0 vezeték nélküli technológia
Ultraszélessávú chip a térérzékeléshez5
NFC-olvasó
Express Cards energiatartalékolással
Gigabites LTE LAA- és 4x4-es MIMO-támogatással
5G (sub-6 GHz)
Helymeghatározás:
Beépített GPS, GLONASS, Galileo, QZSS és BeiDou
Digitális iránytű
Wi‑Fi alapú helyzetérzékelés
Mobilhálózat alapú helyzetérzékelés
iBeacon mikroléptékű helymeghatározás
Por-, csepp- és vízállóság:
Az IEC 60529-es szabvány szerint IP68‑as besorolású (legfeljebb 6 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe), de por-, csepp- és folyadékkár esetén az Apple nem vállal garanciát, így a felhasználó felelőssége, hogy kiteszi-e ilyen igénybevételnek a készüléket.
Érzékelők:
Face ID, LiDAR-szkenner, Barométer, Háromtengelyes giroszkóp, Gyorsulásmérő, Közelítésérzékelő, Intelligens fényérzékelő
SIM támogatás
nano-SIM és eSIM egyidejű használata duál-SIM funkció igénybevételéhez
Két eSIM támogatása
Rendszerkövetelmények:
Apple ID azonosító (egyes funkciók használatához szükséges)
Internetelérés
A szinkronizálás feltételei Macen és PC-n:
macOS Catalina 10.15 vagy újabb rendszer a Finder alkalmazással
macOS El Capitan 10.11.6 és macOS Mojave 10.14.6 közötti rendszerverzió az iTunes 12.8‑as vagy újabb verziójával
Windows 7 vagy újabb rendszer az iTunes 12.10.10-es vagy újabb verziójával
A dobozban:
iPhone készülék iOS 16 operációs rendszerrel
1 méteres USB‑C – Lightning kábel
Dokumentáció
Garancia:
• Egy év világgarancia mindenki számára
• Magyarországi fogyasztók számára természetes személy nevére készült számla esetén 3 év belföldi garancia érvényes

Modellek és vásárlás
- iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro - ezüstszürke
iPhone 14 Pro - asztrofekete
iPhone 14 Pro - arany
iPhone 14 Pro - mélylila
- iPhone 14 Pro Max
iPhone 14 Pro Max - ezüstszürke
iPhone 14 Pro Max - asztrofekete
iPhone 14 Pro Max - arany
iPhone 14 Pro Max - mélylila

Cégek, egyéni vállalkozások és önkormányzatok számára kedvező, tervezhető finanszírozási megoldás információ technológiai eszközök beszerzésére a konstrukció végén egyszerű megvásárlási lehetőséggel. 24 és 36 hónapos futamidővel.